Потребують допомоги

Діти з ПІД в навчальних закладах


Сімейні і шкільні методичні рекомендації

Надійний зв’язок між працівниками школи, батьками та учнями з діагнозом первинний імунодефіцит має першочергове значення для забезпечення здорового і комфортного середовища для дітей та студентів з ПІД. Наступні методичні рекомендації призначені для того, щоб допомогти батькам у спілкуванні з працівниками школами з приводу ПІД. У них також містяться рекомендації для вчителів та шкільних медсестер, що допоможуть їм краще розуміти і реагувати на потреби учнів. Також представлено ідеї для інформаційно-просвітницьких заходів в школах.

Як батьки можуть пiдготувати школу, в яку ходить дитина?

Батькам рекомендується надати школі пакет інформації, щоб пояснити стан дитини/учня. Важливо поспілкуватися з представниками школи до початку навчального року і підтримувати постійний зв’язок протягом усього року. У деяких випадках може бути корисно, аби персонал школи поговорив безпосередньо з лікарем учня, за умови отримання згоди від батьків або опікуна учня. Батькам наполегливо рекомендується надавати таку згоду.


Порядок надання інформації:

 1. Надайте простий огляд інформації, необхідний для шкільного персоналу. Узгодьте її із сильними сторонами та потребами дитини, і запишіть її в пам’ятці для вчителя.

 1. Роздрукуйте необхідний матеріал на білому папері хорошої якості, щоб він легко читався.

 1. Підготуйте остаточний проект вашої пам’ятки для вчителя. Він повинен вміститися на одну сторінку. Почніть з позитивної заяви про те, що ви з нетерпінням очікуєте на співпрацю з вчителем в цьому році; зазначте конкретні моменти, які вчитель повинен знати; вкажіть, що ви надасте детальнішу інформацію; і в кінці подайте свій номер телефону та адресу електронної пошти, зазначивши, що готові зустрітися і обговорити цей матеріал. Надішліть копію цього листа директору та шкільній медсестрі.

 1. Стежте за розвитком подій. Якщо ви не отримали відповідь вчителя, то через декілька днів напишіть або зателефонуйте, щоб переконатися, що вчитель отримав матеріал і розглянув його та повторіть свою пропозицію зустрітися і обговорити деталі.

Поради:

 1. Листи та додатки повинні легко читатися і знаходитися в пакеті, в яких легко розібратися.

 1. Зосереджуйтесь на тому, як реагувати на особливі потреби вашої дитини, і як вчителеві буде простіше це робити, а не наполягайте на правах та обов’язках.

 1. Зберігайте дружній, співчутливий тон без надмірностей–як між спеціалістами. Ви пишете як експерт з діагнозу вашої дитини, а не як батько, що висловлює протест або висуває свої вимоги та права.

 1. Зробіть копії всіх листів для свого архіву. Скористайтесь щоденником, щоб записувати, коли і що ви надіслали вчителеві та яку відповідь отримали.

ЩО МОЖУТЬ ЗРОБИТИ ВЧИТЕЛІ?

 1. Дізнайтеся про хворобу первинного імунодефіциту учня, забезпечте йому підтримку

 1. Подбайте про відповідні зміни у розташуванні класу під учня. Наприклад, якщо дитина перебуває під постійним наглядом, може знадобитися доступ в окрему кімнату або палату.

 1. Надайте цю інформацію вчителям, що приходять на заміну.

 1. Ставтеся до учня так само, як і до інших учнів.

 1. Дотримуйтеся прав кожного учня на конфіденційність і недоторканність приватного життя.

ЩО МОЖУТЬ ЗРОБИТИ ШКІЛЬНІ МЕДСЕСТРИ?

 1. Дізнайтеся про хворобу первинного імунодефіциту учня.

 1. Отримайте і перегляньте медичну картку учня від сімейного лікаря.

 1. За необхідності, отримайте необхідні ліки та витратні матеріали від батьків.

 1. Забезпечте навчання для шкільного персоналу.

 1. Оперативно повідомляйте батьків про спалах інфекційної хвороби в класі або школі, де навчається дитина.

 1. Отримайте дозвіл батьків на те, щоб діяти як сполучна ланка між школою і лікарем учня.

ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ОБІЗНАНОСТІ СЕРЕД БАТЬКІВ І ВЧИТЕЛІВ

 1. Роздайте в класі ілюстровані дитячі книги про ПІД, аби навчати однокласників учня та пропагувати здорові звички.

 1. Вчителі можуть грати в інтерактивні ігри, вікторини на тему ПІД і використовувати плакати/книги, щоб ілюструвати роль імунної системи.

 1. Вчителі можуть включити урок про ПІД в заняття з біології або під час Всесвітнього тижня ПІД.

 1. Організувати збір коштів та/або спортивний захід для підвищення рівня обізнаності про ПІД.

 1. Розвісити плакати і листівки про ПІД на дошках оголошень.

 

 


Ви можете поділитися цією інформацією з друзями в соц мережах

Copyright© 2016 | Компания Аz-Design